Hellenic Spirit
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Hellenic Spirit

Greek Clan in Clash of Clans
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Troops donation

Πήγαινε κάτω 
+8
drakos
klo
johnny13e
despina28
Ketharos
al nikos
lina
jimpag
12 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
jimpag




Posts : 29
Join date : 26/04/2013
Location : Μαρουσι

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Troops donation   Troops donation EmptyΔευ Ιαν 06, 2014 1:32 pm

Γραψτε τις αποψεις σχετικα με το troop donation για απλους παικτες και elders.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lina

lina


Posts : 1
Join date : 19/06/2013
Location : Athens

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αν υπηρχε και ενα όριο αναλογίας donate/received θα εξαλειφε το φαινόμενο "ειμαι σε κλαν μονο για να παίρνω και δε δίνω" . Χωρις αυτή η αναλογία να ισχύει για τα μέλη που εχουν troops σε χαμηλα επίπεδα   Troops donation EmptyΔευ Ιαν 06, 2014 1:46 pm

jimpag έγραψε:
Γραψτε τις αποψεις σχετικα με το troop donation για απλους παικτες και elders.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al nikos




Posts : 7
Join date : 25/08/2013

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΤετ Ιαν 08, 2014 12:04 am

Εγω πάλι δεν καταλαβαίνω την σημασία του donation σε σχέση με τα ranks .
Tα donation έχουν να κάνουν με τα rank ;
Οι περισσότερες clan τα έχουν συνδεδεμένα .
Η σημασία ειναι να βοηθάς τα μέλη της clan με το να κάνεις donation .
Συμφωνώ με τη Λίνα ότι δεν μπορείς να περιμένεις donation απτα μικρά μέλη και μην ξεχνάμε οτι ολοι μας ξεκινήσαμε απο εκεί !
Αλλα να εχεις μεγάλα λεβελ και να μην δίνουν troops ??
Και να τους θεωρείς elder ?
Εγω παλι την σημασία των rank δεν την καταλαβαίνω .
Επειδή ειμαι πιο "σκυλί" και τα βλεπω διαφορετικά θα μιλήσω για εμενα .
Έφτασα τα 1600 donation και έπαιρνα οτι να ναι .
Ζητούσα dragon και έπαιρνα archers lvl 3 ή ακομα και goblins !!!
Πολλες φορες χρειάστηκε να τα πάρω με αυτο ...
Πλέον δίνω σε αυτούς που δίνουν όσο εγωιστικό κ αν ακούγεται .
Εάν η κλαν εχει να κανει μονο με 15 ατομα να το ξέρουμε .
Εάν παλι τα donation μέχρι κάποιο αριθμό ειναι υποχρεωτικά τοτε δεν εχω πρόβλημα να αποχωρήσω και να βΆλετε κάποιον αλλο στη θέση μου .
Θα συνεχίσω να δίνω στη Λινα στο NΙκο στο Πανό στο Γιάννη σε εσενα και σε πέντε ακομα διότι αυτοι ειναι που στηρίζουν κ εμενα ...
Υπάρχουν μεγάλα λεβελ που για εμενα ειναι σαν να μην υπάρχουν .
Αποφασίστε την σημασία των ranks και donation και οταν γίνει ξεκάθαρο γράψτε εδω τι αποφασίσατε να ξέρουμε .
Σορυ για την έκταση κ ελπίζω να μην προσέβαλλα κάποιον .
Δεν ηταν αυτος ο σκοπός μου ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ketharos




Posts : 1
Join date : 23/11/2013

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΤετ Ιαν 08, 2014 12:04 am

Για κάποιον που παίζει κάθε μέρα δεν είναι κάτι δύσκολο τα 300troops (για τα απλά μέλη) πόσο μάλλον τα 1000 για τους elders που θεωρητικά είναι πιο active! Οπότε σαν αριθμοί δεν νομίζω ότι μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα σε οποιονδήποτε παίκτη!
Παρόλα αυτά ένα σύστημα με ratio θεωρώ πως είναι πιο δίκαιο όσο αφορά τις ώρες παιχνιδιού κάποιου! Τι εννοώ με αυτό.. Εάν κάποιος παίκτης παίζει αρκετά, τα troops που ζητάει είναι σαφώς περισσότερα από τα 300 που επιβάλλεται αυτή τη στιγμή να δώσει.. Οπότε μπορεί να έχουμε φαινόμενα του "Δίνω τα 300 που χρειάζεται και παίρνω πχ 1000" Αυτό πάλι δεν είναι σωστό! Οπότε με έναν περιορισμό που να λέει ότι κάθε παίκτης πρέπει να δώσει τουλάχιστον τα μισά απ' όσα έχει πάρει νομίζω ότι θα είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα! Αυτά από μένα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
despina28

despina28


Posts : 6
Join date : 04/06/2013
Location : Αθήνα

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΤετ Ιαν 08, 2014 12:53 am

Προσωπικα δεν με ενοχλει το "χιλια" γιατι παντα τα δινω και με το παραπανω και ειλικρινα χωρις να κανω διακρισεις σε κανεναν..!!! Παρολα αυτα αν δωσω χιλια θα φροντισω να μην παρω πεντε χιλιαδες.

Οσον αφορα τα members, απο τη στιγμη που οι περισσοτεροι (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων οπου εν μερει το βρισκω κατανοητο) αφηνουμε το περιθωριο να μας δωσουν ακομα και τοξα λβλ 3, θα προτιμουσα να γινουν λιγο πιο ενεργοι στο donate ιδιως οταν οι ιδιοι ζητουν παρα πολλα troops. Επομενως συμφωνω με τα παιδια οτι ισως πρεπει να ριξουμε λιγο το βαρος στο ratio και οχι στον αριθμο των donate.

Σημειωση...εγω οταν μπηκα στην κλαν και ημουν hall 7 (και στις πολυ αρχες του κιολας). αισθανομουν πολυ ωραια που με αφηνατε να σας δινω λβλ 3. και το εκανα πολυ δυναμικα και με πολλη χαρα. Αρα και τα μικροτερα μπορουν να συμμετεχουν στο donate, αναλογικα (εσω περιπου) με το τι παιρνουν.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimpag




Posts : 29
Join date : 26/04/2013
Location : Μαρουσι

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΤετ Ιαν 08, 2014 8:09 am

Και το ratio και το donate δειχνουν ποιοι παικτες ειναι ενεργοι.
Και ενεργοι σημαινει οτι και δινεις και παιρνεις.

Το ζητουμενο για εμενα αυτο ειναι ..
Να υπαρχουν παικτες οι οποιοι παιζουν.
Τι νοημα εχει να εχει ενας παικτης καλο ratio π.χ. 30/35 ?
Αυτος μαλλον δεν παιζει και παιρνει την θεση καποιου αλλου ο οποιος θελει να παιξει ...

Γι' αυτο λοιπον φτιαξαμε και την αλλη clan για να μπορει καποιος να επιλεξει να μην παιζει αλλα και να μην φυγει και τελειως απο την παρεα.

Αν λοιπον το να παιζεις και να δινεις 300, 400 ή 1000 troops θεωρειται καταναγκασμος, τοτε κατι δεν παει καλα ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al nikos




Posts : 7
Join date : 25/08/2013

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΤετ Ιαν 08, 2014 9:12 am

Συμφωνώ με τη Λίνα .
Αυτος που δέχεται μικρά λεβελ troops ειναι δικαίωμα του .
Όσον αφορά τα μικρότερα μέλη καλο ειναι να ανεβάσουν τα donation ποσο μάλλον οταν ζητούν την Άρτα κ τα Γιάννενα .
Αυτο ομως δεν εχει να κανει μονο με τα μικρά λεβελ αλλα κ τα μεγάλα .
Που ενώ μπορούν να δώσουν παραπάνω δεν δίνουν .
Και εδω ο καθένας εχει μερίδιο ευθύνης .
Δεν ζητάω 1500 troops κ δίνω 100 .
Και το αντίθετο πρεπει να μην συμβαίνει .
Αν δεν κανω λάθος ο Γιάννης κρατούσε τα donation καθε reset για ολους .
Υπάρχει κατι τέτοιο τωρα ;
Στο τελος του reset βάλτα κάτω κ δες ποιος ειναι ενεργός ποιος παίρνει τι παίρνει και τι δίνει .
Ίσως αυτο σε βοηθήσει να θέσεις ratio και οτιδήποτε αλλο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnny13e
Admin
johnny13e


Posts : 71
Join date : 17/11/2012
Location : Voula, Athens

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΤετ Ιαν 08, 2014 11:33 am

Η δικιά μου γνώμη είναι ότι για να γίνει η clan active χρειάζεται κόσμο που να θέλει να παίξει ανεξάρτητου το level του.
Το νούμερο 300 και 1000 είναι μικρό και εύκολα τα καταφέρνει κάποιος που θέλει να παίξει ακόμα κι αν δεν παίζει κάθε μέρα.

Αυτοί που ζητάνε σαν troop την Άρτα και τα Γιάννενα, απλά δεν θα παίρνουν troops. Αν για παράδειγμα θέλει πάντα στον στρατό του και έναν δράκο (μαζί με giants κτλ.) μπορεί να φτιάξει τον δράκο αυτός και να ζητάει giants και έτσι πάντα θα παίρνει αυτό που θέλει.

Όσο για τα μικρά level (το μικρότερο που έχουμε είναι 42 και έχει τοξότες level 3) οπότε κατά την γνώμη μου δεν πρέπει κανείς να πεί ότι δεν τα δέχομαι (εκτός αν έχει προειδοποιήσει ότι παει για trophies για το achivment) γιατί και τα μικρά level κάπως πρέπει να φτάσουν το achivment του troop donation.

Η μικρή clan φτιάχτηκε για αυτούς που παίζουν λίγο αλλά δεν το έχουν παρατήσει ακόμα το παιχνίδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://cocspirit.forumgreek.com
jimpag




Posts : 29
Join date : 26/04/2013
Location : Μαρουσι

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΤετ Ιαν 08, 2014 11:23 pm

Αγαπητέ Νίκο,
Ο λόγος που έγινε αυτό το post είναι σχετικά με το donation και όχι με το τι troops δίνουμε.
Και φυσικά είναι δικαίωματα του καθενός να δέχεται χαμηλότερα troops.

Τώρα,
Φυσικά και έχω κρατήσει ΟΛΑ τα screen shots από πέρσυ με ΟΛΑ τα troop donation που έχει ο καθένας. Αν εφαρμόσουμε αυτό που λες, βάση των τελευταίων donation, τότε θα δεις πόσος κόσμος θα πρέπει να πάει στην άλλη clan.

Γι' αυτό λοιπόν, θεώρησα πιο σωστό, να ενημερώσω πρώτα όλο τον κόσμο, να θέσουμε ένα όριο (χωρίς απαραίτητα να πετιέται κάποιος έξω, ΔΕΝ έγραψα κάτι σχετικό) και να δούμε πως μπορούμε να προχωρήσουμε.

Βέβαια, περιμένα μεγαλύτερη συμμετοχή σε ένα τέτοιο post, ειδικότερα όταν είδα πώς το mail που έστειλα μέσα στην clan ανησύχησε - ενόχλησε αρκετούς ...

Ακόμα, επειδή η clan είναι εδώ και περίπου 2 μήνες στον αυτόματο, ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΟΧΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ, δεν είδα κάποιον να λέει : "Γιατί δεν κάνουμε τώρα πια το γνωστό Κυριακάτικο βραδινό meeting που κάναμε kick όσους δεν ήταν επαρκείς ??" , " Που πήγε το troop donation" ?? και πολλά άλλα ερωτήματα.

Όταν όμως έκανα εγώ την κίνηση και έστειλα το μήνυμα, "ξαφνικά" άρχισαν οι αντιδράσεις ...

Το ζητούμενο για εμένα είναι να υπάρχει κόσμος στην clan που ΠΑΙΖΕΙ

Που πήγαν οι παλαιές εκείνες ημέρες όπου έστελνες ένα request και γέμιζες κατευεθείαν ?? (με τοκσότες και όχι με δρακους, hogs και giants).
Δεν υπήρχε περίπτωση να μείνει request στον αέρα πάνω από 1 λεπτό.

Θέλουμε να γυρίσουμε ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al nikos




Posts : 7
Join date : 25/08/2013

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΠεμ Ιαν 09, 2014 5:36 am

Αγαπητέ Δημήτρη ,

Ειμαι ίσως ο νεότερος στη κλαν κ ο λόγος που έγραψα τα ποστ δεν ηταν επειδή ανησύχησα αλλα επειδή ενοχλήθηκα .

Τα κυριακάτικα meeting που αναφέρεις τα ακούω πρώτη φορά στο ορκίζομαι .

Το πως διαχειρίζεται η κλαν αυτα τα θέματα δεν ειναι κατι που οφείλω να γνωρίζω διότι μέχρι στιγμής δεν ενημερώθηκα .

Εχεις τα donation κ οπως μόνος σου παρατηρείς θα έπρεπε πολλοί να ειμαστε στο δεύτερο κλαν .

Βλεπω ομως επισης οτι σε αυτο το ποστ παίρνουν μέρος 4 elder κ 2 member .

Ποσο αντιπροσωπευτικό ειναι μιας κλαν με 49 ατομα ;;;

Στην ουσία ενοχληθηκαν - παρεξηγήσαν πες το οπως θες 5 ατομα ( σε βγάζω εκτος μιας και εχεις τον ρόλο του leader) .

Αν ρωτάς εμενα προσωπικά παίζω .

Διότι αν δεν έπαιζα ούτε στο παιχνίδι θα με βλέπατε ούτε εδω μέσα ...

Οι ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ εχουν 4 κλαν κ τις χωρίζουνε βάση th lvl k troops .

Ετσι αυτος που εχει th 10 οταν κανει request να μην περιμένει να πάρει archer 3 ... Επίσης αυτος με th 6 δεν ζητάει κ witch !?!?!?

Αυτο μου κάνει περισσότερη πειθαρχία και ταυτόχρονα ειναι πιο πρακτικό για αυτόν που αποφασίζει πως θέλει να παίξει ...

Ενα παράδειγμα ειναι χωρίς να προσπαθώ να πω οτι αυτο ειναι κ το πιο σωστό .

Άλλωστε εδω δεν ειμαι να αποφασίσω .

Συνεχίζω κ λεω οτι πρεπει να υπάρχει ξεκάθαρο πλάνο για να μην υπΆρχουν αυτές οι ενοχλήσεις που αφορούν ...... 5 ατομα ...;;;;;

Και επειδή νοιωθω οτι το τραβάω σταματάω εδω μέχρι ανακοίνωση καινούργιων οδηγιών ...

Ευχαριστω για το χρόνο και σορυ κ παλι αν ακούγομαι κάπως ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
klo

klo


Posts : 19
Join date : 11/01/2013

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΠεμ Ιαν 09, 2014 10:06 am

Καλησπέρα!
Το "περισσότερη συμετοχή" νομίζω πως με αφορά άμεσα μιας και ήμουν ένα από τα άτομα που το έθιξαν και μάλιστα αμέσως και στο τσατ ρουμ.

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους δε με "ενόχλησε"
(ας βάλουμε τη λέξη σε εισαγωγικά)
το νουμερο (1000) γιατί για μένα δεν είναι τίποτα -όπως πιστεύω και για τους περισσότερους- αλλά το ότι ήρθε το μηνυμα για το donation στα ξαφνικά και μετά από συζήτηση στο τσατ ρουμ ο leader, είπε πως είχε συζητηθεί παλιότερα.
Δεν έχω λόγους να πιστευω πως δε συζητήθηκε απλά εγώ δεν το είδα ποτέ και πρότεινα (ίσως σε έντονο ύφος) πως το σωστό θα ήταν να σταλεί ένα μήνυμα σε όλα τα μέλη για αυτό το ποστ. (περί donation κλπ)

Ή να μεζευτούν μια μέρα (ή νύχτα) όλοι οι έλντερς ή όσοι μπορούν και να μιλήσουμε για αυτό το θέμα.
Πιστευω, ότι αν γινόταν έτσι κανένας δε θα είχε αντίρρηση ή θα ενοχλούνταν ή οτιδήποτε....

Τώρα, όσον αφορά αυτό με τον αυτόματο και τα περί ανοχής, μπορούμε να πούμε ότι μεσολάβησαν γιορτές που παει να πει πως κόσμος μετακινήθηκε -ίσως δεν είχαν σύνδεση ίντερνετ εκεί που ήταν
(εγώ προσωπικά είχα για σχεδόν μια βδομάδα πρόβλημα με συνεχόμενα disconnect) αλλά μεσολάβησε και η αλλαγή αρχηγού και ίσως ο καινούργιος να ήθελε καποια περίοδο προσαρμογής -δεν ξέρω. Μια υπόθεση κάνω!

τώρα, πάνω σε αυτό που είπε ο al nikos
a) πως υπάρχουν μεγάλα λέβελ που "δε δίνουν" ίσως τη στιγμή που κάνει κάποιος recouest να μην είναι μέσα.
Πολλές φορές, μπαίνω, βλέπω το recouest, δίνω ότι προλάβω και βγαίνω.
b) το ότι υπάρχουν μέλη που δεν ανταποκρίνονται στο recouest ενώ είναι online
και ζητούν και συγκεκριμμένα troops -έχει συμβει και σε μένα.

Αλλά με όλα αυτά ξεφύγαμε από το θέμα το οποίο είναι ο αριθμός donation.
H γνώμη η δική μου είναι πως από level 3 archers και πάνω (members) να είναι 500. Μόνο έτσι μπορεί κάποιος να πιάσει το archivment (σε περίπτωση που τον ενδιαφέρει) και να συνεισφέρει (αν θέλει) στην clan!!
αν πάλι το 500 σα νούμερο μοιαζει υψηλό, ας γίνει από 300 έως 500.
Άλλωστε, από το donation, κανένας δεν έχασε!!

Εγώ -όπως έχω πει στο παρελθόν- δε με νοιάζει καν τι level θα είναι τα troops
και πάντα μπορούν να στέλνουν οτιδήποτε.

Τώρα το άλλο θέμα,
αυτό με το meeting των elders ας καθοριστεί μια μέρα που να βολεύει όλους
-κι αν όχι όλλους τους περισσότερους- πχ Τετάρτη ή Κυριακή ή όποια άλλη
να γίνεται το "ξεκαθάρισμα", συζήτηση κι ότι άλλο.
επίσης, μπορεί να σταλεί και μηνυμα (mail) οτιδήποτε.

Αυτά!
keep find next
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://molly-mlg.blogspot.gr/
drakos




Posts : 1
Join date : 10/04/2013

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΠαρ Ιαν 10, 2014 8:26 am

Το donation για 1000 troops για τους elders το βρίσκω λογικό. Το 300 για τα members είναι σχετικά μικρο. Κατά τη γνώμη μου πρέπει να δίνουν τουλάχιστον τα μισά (500). Όσον αφορά την αναλογία είναι μια καλη ιδέα αλλά έχει να κάνει με το πόσο είσαι μέσα σε ώρες αιχμής. Εγώ προσωπικά μπαίνω σε σχετικά άκυρες ώρες γιατί αυτο μου επιτρέπει ο τρόπος ζωής μου. Με λίγα λόγιο συμφωνώ με jimpag και προτείνω 500 για τα απλά μέλη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
novamastor




Posts : 1
Join date : 18/01/2013
Location : Thessaloniki

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΠαρ Ιαν 10, 2014 10:37 am

Καλησπέρα σε όλους,

σχετικά με το donation. Νομίζω ότι τα 300 για τα απλά members δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, για κάποιον που ασχολείται με το παιχνίδι είναι κάτι παραπάνω από normal.

Σχετικά με τους elders δεν έχω άποψη μιας και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω και ποιος ακριβώς είναι ο ρόλος του elder. Και διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά και σαν clan δεν έχουμε ξεκαθαρίσει και πολλά πράγματα σχετικά με τους elder. (δηλαδή πως γίνεται κάποιος, τι πρέπει να κάνει αφού γίνει κλπ).

Και ας πούμε ότι ορίζουμε το min donation. Μετά? Αν κάποιος δεν το φτάνει, τότε τι γίνεται? Θα φεύγει? Και πόση ελαστικότητα θα υπάρχει?

Όπως επίσης καλό θα ήταν να διασαφηνιστεί λίγο το θέμα του τι troops δίνουμε, τι ζητάμε, τι level κλπ.

Γενικά ίσως θα έπρεπε να οριστούν κάποιοι ευρύτεροι κανόνες λειτουργίας της clan αλλά επίσης και τι θα γίνεται όταν αυτοί οι κανόνες δεν τηρούνται (πάντα στα πλαίσια βέβαια της λογικής ότι μιλάμε για ένα παιχνίδι...).

Αυτά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
epicdamage




Posts : 6
Join date : 25/03/2013

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΠαρ Ιαν 10, 2014 1:27 pm

Egw kano ena thumps up ston filo drako 500 gia members kai 1000 gia elders einai comple, kai simfono kai me ton Al Niko afto pou lei me to zitame drakous hogs lv5 kai lipa simveni polu mporo na po apo kapious pou oute archer den dinoun prosopika se emena, gia na min miliso gia kati goblin wb kai barbs pou eixa pari se 2-3 periptosis.

An 8imame kala o giannis (johny12e) eixe spamari paaaaarrraaaaa ma para polu afto me to kanoume donate lv3 arch ++ an o allos den grafh kati pio sigkekrimeno opote nomizo as to kratisoume afto afou oi plistoi apo emas den exoun kanena 8ema me afto.

Simfona me ton novamastor , nomizo an gia paradigma den piasis tin 500ara afto to reset den 8a paris podi katef8ian alla 8a sou er8i mia proidopiisi oti eisoun inactive kai kala, opote stin epomeni se metaferoume sto 2ro clan, kai opos eipes se logika plesia diladi ama dosis 450 kai kala den 8a sou poume OP ! den einai 500 pernis podi gia tin 2ri clan eipame pano apo ola plaka Very Happy

Afto pou lei o Jim kai simfono apolita htan oti kapote paizame pio xalara men alla pio varvata, me to pou evgene to request htan gemato archers (diladi 4-5 atoma apo 5 arch o ka8e enas) kai polles fores den prolavena (otan eimoun se 3g) giati kolousa kai tsoup gemizen oloi min po gia drakous magous kai lipa pou kai apo afta eixame kai den ta zitagame kiolas :Pekpli3oulles ! xD


P.S Ta greeklish einai epidi eimai terma anor8ografos :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gvitaras




Posts : 1
Join date : 18/11/2012

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΠαρ Ιαν 10, 2014 4:00 pm

Καλησπέρα και καλή χρόνια με όσους δε τα έχουμε πεί!
Η γνώμη μου είναι για τα troops στα μισά να είναι τα μέλοι και οι elders να είναι στο 100% και πάνω .
Μια πρόταση που έχω είναι να έχουμε μέρα παρά μέρα για μισή - μία ωριτσα να συνδεόμαστε όσοι περισσότεροι μπορούμε και να κάνουμε επιθέσεις με ( περισσότερη ) βοήθεια στα troops και θα αρχίσουμε σιγά σιγά να ανεβαίνει και η clan.
Εάν έχουν ειπωθεί όσα ανέφερα η μέρος τους απο άλλους συμπαίκτες ζητώ συγνώμη γιατί δε τα διάβασα όλα το πόστ.
Αυτά από εμένα .!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alextsio




Posts : 1
Join date : 11/01/2014

Troops donation Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Troops donation   Troops donation EmptyΣαβ Ιαν 11, 2014 2:43 am

Γειά σας παιδιά!

Για τα donation θεωρώ ότι τα νούμερα αυτά που προτείνατε είναι φυσιολογικά και μπορούν να πραγματοποιηθούν από όλους. Οπότε είμαι σύμφωνος.
Αυτό που θα ήθελα να πω είναι οτι οι εγωισμοί σε ένα τέτοιο παιχνίδι είναι χωρίς λόγο. Αν περιμένω να μου στείλουν για να στείλω στο τέλος δεν θα έχει κανείς και ποτέ τίποτα.
Στείλτε σε όλους ότι ζητούν και μην κρατάτε "κακίες".
Η τα donation δεν τα δίνουμε από την τσέπη μας. Όσο καλύτερα δώσουμε τόσα καλύτερα και περισσότερα θα πάρουμε.
Αυτά από εμένα να είστε όλοι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Troops donation
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Hellenic Spirit :: General Chat :: Troops donation-
Μετάβαση σε: